Historia marki Omega


0
Categories : Historia zegarków

Zegarki marki Omega, kojarzone są z kobiecością i eleganckim stylem. Wykonane w sposób precyzyjny są wprost doskonałe. Historia tej marki to ponad 170 lat, podczas których zdobyła zaufanie i miłość jej odbiorców.

Zawsze zaczyna się skromnie

Znając markę Omega, z pewnością kojarzycie nazwisko Louis Brandt, który w wielu 23 lat w Szwajcarii, a dokładnie w miasteczku La Chaux-de-Fons założył swoją małą, skromną pracownię, aby dziś nazywano go ojcem mistrzowskiej marki zegarków znanych na całym świecie. Tak jak w przypadku innych znanych marek, tak i tu pierwsze zegarki były składakami z elementów, które Louis otrzymywał od znajomych rzemieślników. Jak w każdym nowym biznesie, sprzedawał je osobom, które miał najbliżej siebie, czyli lokalnej ludności. Dopiero po kilku dobrych latach postanowił wyruszyć na podbój Europy, aby przekonać się, że jego produkty są naprawdę chętnie kupowane. 

Dopiero po śmierci Brandta, zegarki zaczęto produkować na szeroką skalę, a zajęli się tym jego dwaj synowie – Cesar i Lous-Paul, którzy całe przedsięwzięcie przenieśli do fabryki, gdzie zaczęto produkować model Gurzelen i Labrador, aby w roku 1894 okryć się sławą, dzięki wyprodukowaniu zegarka Omega, od którego wzięła się nazwa marki. Dla nich nazwa ta wiele znaczyła, ponieważ określała ich nieskończone dążenie do perfekcji. Historia marki Omega kryje w sobie wiele wspaniałych momentów. Jest tak samo interesująca, jak historia marki ingersoll.

Omega to pasmo samych sukcesów

Dzięki perfekcji i wysokiej jakości wykonania, marka Omega została jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących zegarki na świecie. W 1906 roku otrzymała ona nagrodę Grand Prix Światowej Wystawy dzięki modelowi Art Nouveau Design, który zaprojektował Paul – Emil Brandt, wnuk Louisa Brandta. W 1929 roku do jury w Grand Prix w Barcelonie przyjęto Gustava Brandta, co również oznaczało wysoki prestiż i jedną z lepszych reklam dla Omegi, która wykonywana była z najwyższą precyzją. Świadczy o tym ilość zdobytych punktów dla tej marki, podczas konkursu, który określał właśnie precyzję danego zegarka i podczas którego Omega zdobyła na 100 możliwych punktów, aż 97,8! Do dziś jest to najwyższa ilość zdobytych punktów. A dzięki temu ta szwajcarska firma mogła reprezentować swój kraj w Nowym Jorku podczas Światowej Wystawy w roku 1939.

Legendy ciąg dalszy – historia marki Omega

Rzucają hasło „Omega” większość ludzi, bo aż 70 % kojarzy go właśnie z zegarkową marką. Brała ona udział w wielu wydarzeniach sportowych, a nawet podczas podróży w kosmos!  Od 1932 roku marka Omega odpowiada za pomiar czasu podczas organizowanych olimpiad w Los Angeles. Dzięki temu, że posiada czasomierz, który pozwala precyzyjnie określić czas w dziedzinach sportu. Znanym modelem, który podróżował w kosmos, jest model marki Omega, o nazwie Speedmaster Profesjonal. Został on uznany przez NASA za jedyny zegarek, którego używa się podczas wypraw kosmicznych. Jednym z ważniejszych wydarzeń właśnie podczas misji kosmicznej, było uruchomienie rakiet, które pozwoliłyby załodze wrócić na ziemię. Dzięki zegarkowi Omega, Apollo 13 uniknął tragedii, właśnie dzięki temu, że Omega posiada funkcję odmierzenia czasu. Ta akcja przyczyniła się do uzyskania przez markę nagrody Snoopy Award.

Omega podbiła nie tylko sport i kosmos, ale również serca znanych osobistości. Jedną z nich jest Cindy Crawford, która jest ambasadorką tej marki, ale także nosił go Elvis Presley, czy John F. Kennedy.